Izbę Komorniczą w Katowicach tworzą komornicy prowadzący kancelarię w okręgu Sądu Apelacyjnego w Katowicach, który obejmuje obszar właściwości Sądów Okręgowych w Katowicach,  Bielsko-Białej, Częstochowie i Gliwicach

1 Sąd Okręgowy w Katowicach obejmuje obszar właściwości Sądów rejonowych w: Będzinie, Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Katowice-Wschód w Katowicach, Katowice-Zachód w Katowicach, Miłakowie, Mysłowicach, Pszczynie, Siemianowicach Śląskich Sosnowcu i Tychach.
4 Sąd Okręgowy w Bielsko-Białej obejmuje obszar  właściwości Sądów rejonowych w: Bielsko-Białej, Cieszynie i Żywcu.
 3 Sąd Okręgowy w Częstochowie obejmuje obszar  właściwości Sądów rejonowych w: Częstochowie, Lublińcu, Myszkowie, Zawierciu.
 2 Sąd Okręgowy w Gliwicach obejmuje obszar  właściwości Sądów rejonowych w: Gliwicach, Jastrzębiu-Zdrój, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Tarnowskich Górach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Żorach.